1/4 lb Butter Or possibly Margarine, Cut In Chunks |
1/4 lb |
$3.99 per 16 ounces
|
$1.00 |
1/4 lb Cream cheese, (or possibly cottage cheese) |
1/4 lb |
$3.15 per 8 ounces
|
$1.57 |
1 c. Flour |
1 cup |
$2.99 per 5 pounds
|
$0.16 |
2 Tbsp. Sugar, optional |
2 tbsp |
$1.44 per pound
|
$0.08 |
Total Recipe |
$2.82 |