1/4 c. each confectioners' sugar & granulated sugar |
1 teaspoon |
$2.59 per 2 pounds
|
$0.01 |
1 1/4 c. butter (2 1/2 sticks), refrigerated & cut into 8-10 pcs. |
1 tablespoon |
$3.99 per 16 ounces
|
$0.21 |
2 1/2 c. all-purpose flour |
3 tablespoons |
$2.99 per 5 pounds
|
$0.03 |
Total per Serving |
$0.25 |
Total Recipe |
$2.99 |