CookEatShare также доступен на языке: English
Закрыть

Print recipe cost
Raisin Nut "Buns" - Recipe Cost

Cost information for the following is not included. Normally this is because the quantity or ingredient is unknown
Ingredients Per Recipe Qty Common Price Price per Recipe
1 Tbsp. Melted margarine or possibly butter, (up to 1-1/2) 1 tbsp
$5.89 per 45 ounces
$0.06
2 tsp Sugar, white or possibly brown [or possibly 1 packet sugar substitute], (up to 1 Tbs) 2 tsp
$1.44 per pound
$0.03
1 Tbsp. Finely minced walnuts [or possibly any nut of choice!], (up to 1-1/2) 1 tbsp
$9.89 per 16 ounces
$0.16
2 Tbsp. Raisins, up to 3 2 tbsp
$6.29 per 24 ounces
$0.19
    Raisin, cinnamon or possibly white bread, crescent roll dough puff pastry. Crescent dough and puff pastry dough will require extra filling. 1 raisin
$6.29 per 24 ounces
$0.13
Total Recipe $0.57
Email Recipe Cost